انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
اطلاعات ارائه كننده
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2 آگاه كن.
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
کانال تلگرام مهرام کیت
صفحه اینستاگرام
فروش ویژه
فروش پستی
لیست محصولات

کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2

کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2
قیمت: 12,000,000ريال
 
 
کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2
کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2
کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2
نظرات موجود:1
کیت فلزیاب آموزشی VLF با 6 آی سی مدل MK-F2

لطفا قبل از خرید این کیت به مطالبی که گفته می شود توجه نموده و بعد تصمیم به خرید این کیت نمائید.
این کیت پس از مدت ها تحقیق های مختلف جهت کارکرد کیت اعم از طراحی مدار ، فیبر مدارچاپی ، نمونه سازی های متعدد و ساخت حلقه جستجو (سیم پیچ) در اندازه ها و تعداد دور سیم های مختلف ، مدت ها آزمایش و تست گردیده است و با اطمینان از کارکرد این کیت در اختیار شما قرار گرفته است. لذا در صورتی که تجربه ایی در مونتاژ کیت مخصوصا کیت های حرفه ایی ندارید از خرید این کیت صرف نظر کرده زیرا این کیت تعمیر و هیچگونه خدمات پس از فروش به هیچ عنوان ندارد و نیز هیچگونه راهنمایی به شما داده نخواهد شد.

توجه بسیار مهم :
این کیت فلزیاب جنبه آموزشی داشته و جهت مصارف پژوهشی و صنعتی و علمی و در علوم روباتیک (جهت استفاده در روبات های مین یاب) تولید و عرضه گردیده است و هرگونه استفاده غیر مجاز از این کیت به عهده شما خریدار محترم می باشد و تولیدی مهرام کیت به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال اشخاصی که اقدام به استفاده غیر مجاز از این کیت فلزیاب آموزشی را می نمایند ندارد و نیز مسئولیت هرگونه تغییر در قطعات مدار و تغییر تعداد دور سیم پیچ ها و یا هرگونه دستکاری دیگر به غیر از مطالب گفته شده در کیت به عهده خریدار بوده و تولیدی مهرام کیت هیچگونه مسئولیتی به عهده نمی پذیرد.

بی تردید تا کنون علاقه مندان به دستگاه های فلزیاب تعداد نسبتا زیادی از انواع فلزیاب ها را دیده و شاید سعی در ساختن بعضی از آن ها را نیز داشته اند.
ساخت این نوع فلزیاب ها بخاطر داشتن قطعات خاص و پیچیدگی مدارات و نایاب بودن بعضی از قطعات در این فلزیاب ها ، مشتاقان به ساخت این نوع فلزیاب ها را عملا نا امید و دلسرد می کند.
دستگاه های فلزیاب های مدرن و پیشرفته که دارای تشخیص و تفکیک نوع فلز و آلیــاژهای متفاوت را دارا مـــی باشد بسیار گران مـــی باشد، لذا باید از فکر ساخت این نوع فلزیاب ها دست کشید و به ساخت فلزیاب هایی که دارای مداری ساده تر و ضمنا دسترسی به قطعات موجود در بازار باشد کرد. پس اگر بخواهیم مدارات فلزیاب ساده تری تهیه و یا درست نمائید نباید تـــوقع داشته باشیـــد که برد و حساسیت بالای دستگاه های فلزیاب گران قیمت را داشته باشد.
فلزیاب ها بر اساس عملکرد مدار آن ها به چندین دسته تقسیم مــی شوند که شامل فلزیاب هایــی از نوع PI , VLF , IB , BFO و ... می باشند.
جهت شناخت هرچه بیشتر از انواع فلزیاب های گفته شده می توانید با تهیه کتاب های فلزیاب و یا از سایت های مربوط به فلزیاب ها در اینترنت جستجو کرده و آشنایی بیشتری به دست آورده و به اطلاعات خود بیفزاید.
با نگاهی به گفته های بالا و با توجه به خواست علاقه مندان کیت های فلزیاب آموزشی تولیدی مهرام کیت اقدام به تولید چند نوع کیت فلزیاب آمــوزشی نموده است. البته این نکته قابل ذکر مـــی باشد که این کیت های فلزیاب آموزشی تولید شده هرگز برد نسبت به عمق که در اصلاح گفته می شود چند متر را می زند در آن حد یا اندازه نمی باشد و نیـــز از حساسیت کمتری برخوردار مــی باشد و در حـــد کیت فلزیاب آموزشی می باشد چرا که همانطور که گفته شد فلزیاب های مدرن و قوی حتی به چند ده میلیون تومان می رسد. پس در نتیجه از کیت های فلزیابی که توسط تولیدی مهرام کیت و یا دیگر تولیدکنندگان کیت عرضه می گردد نباید انتظار کیت های فلزیاب قوی و با حساسیت زیاد را داشته باشید.
تولیدی مهرام کیت این کیت را طوری تولید کرده که ساخت آن به سهولت انجام گرفته و بخاطر کارکرد آسان با آن از لحاظ هزینه ایی که کرده اید دارای برد و حساسیت قابل قبولی می باشد و خواسته شما را برآورده خواهد کرد.
در آخر این نکته قابل ذکر می باشد که نباید توقع زیادی از این کیت به عنوان کیت فلزیاب حرفه ایی داشته باشید.

آشنایی با کیت فلزیاب مدل MK-F2
اساس کار این کیت فلزیاب به صورت آشکارساز با فرکانس بسیـار کم (VLF = VERY LOW FREQUENCY) می باشد. طرز کار آن بر اساس آشکار ساختن اختلاف فازهای بسیار کوچک در حلقه جستجو (سیم پیچ)می باشد که به علت نزدیکی آن به یک فلز ایجاد می شود. عبارت فرکانس بسیار کم در فلزیاب ها به معنی فرکانسی در حد بالای طیف شنوایی انسان است. (فرکانسی در حد 17 KHZ ) از سوی دیگر مدارهای فلزیابی که از نوع VLF ساخته می شوند اکثرا به نتیجه مورد نظر رسیده و باعث خوشحالی سازنده اش می شود و در مجموع کیفیت مناسبی هم در حد خود را نیز دارد و رضایت سازنده این نوع مدارات فلزیاب را برآورده می سازد.
ساخت حلقه جستجو (سیم پیچ) بسیار ساده بوده و با اندکی صبر و طبق راهنمایی ساخت حلقه جستجو و نیز تنظیمات ولوم ها براحتی می توان از این کیت استفاده کرد.
برد و حساسیت این نوع فلزیاب فقط و فقط با تنظیم مکرر ولوم ها امکان دارد و شما با توجه به حلقه جستجو کیت که بر روی جسم فلزی در چند اندازه یا سایز مختلف می گیرید می توانید کار با ولوم ها و تنظیمات آن ها را یاد بگیرید.
در فلزیاب های VLF بر اساس نوع مدار دو سیم پیچ وجود دارد که به صورت دو دایره یا مستطیل بر روی هم ساخته و قرار می گیرند. حلقه جستجو شامل سیم پیچ اولیه که تعداد دور سیم پیچ آن بیشتر است (فرستنده سیستم) و سیم پیچ ثانویه که تعداد دور سیم پیچ آن کمتر می باشد (گیرنده) و سنسور اصلی آشکارساز فلزیاب است می باشد. سیم پیچ اولیه که فرستنده دستگاه (Transmitter Coil) است یک جریان الکتریکی قوی ایجاد می کند. جهت این جریان در هر ثانیه چند بار عوض می شود و در سیم پیچ ایجاد میدان مغناطیسی قوی می نماید. (مانند موتورهای الکتریکی) جهت میدان مغناطیسی عمود بر سیم پیچ است. این بدان معنی است که وقتی حلقه جستجو (سیم پیچ) فلزیاب VLF موازی با زمین حرکت می کند میدان مغناطیسی حاصل از سیم پیچ عمود بر سطح زمین قرار می گیرد و به داخل زمین نفوذ می کند. جریانی که از سیم پیچ فرستنده عبور می کند یک میدان الکترومغناطیسی به سمت پایین ایجاد می کند. فلزاتـــی که در این میدان قـــرار می گیرند بخاطر خاصیت الکترومغناطیسی از خود میدان مغناطیسی ضعیفی تولید می کنند. سیم پیچ ثانویه که گیرنده (Receiver coil) می باشد این سیگنال ها را دریافت می کند و پس از تقویت به مدار می دهد تا سیگنال ها در آنجا تجزیه و تحلیل شوند. فلزیاب بطور تقریبی با توجه به قوی یا ضعیف بودن میدان القایی می تواند تشخیص دهد که آیا فلزی در محدوده حلقه جستجو (سیم پیچ) قرار دارد یا خیر.

مشخصات
ولتاژ کیت:18 ولت DC - باطری
جریان مصرفی:حدود 500 میلی آمپر 500MA
قلب مدار:6 عدد آی سی
حالت اراِئه:بصورت کیت
توضیحات:دارای میتر و پیزو و کویل 4 سیم مخصوص
افزودن به لیست مقایسه نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2024 مهرام کیت