انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
اطلاعات ارائه كننده
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول کیت روبات مسیریاب (تعقیب خط) آگاه كن.
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
کانال تلگرام مهرام کیت
صفحه اینستاگرام
فروش ویژه
فروش پستی
لیست محصولات

کیت روبات مسیریاب (تعقیب خط)

کیت روبات مسیریاب (تعقیب خط)
قیمت: 4,300,000ريال
 
 
کیت روبات مسیریاب (تعقیب خط)

تا چند دهه پیش علوم کامپیوتر و روباتیک پیشرفت ، گستردگی و سرعت امروز را نداشت و چون علم روباتیک علمی نوین تر می باشد همزمان با ارتقاء تکنولوژی افراد بیشتری آگاهی نسبت به این علم را دارند . اما قبل از آن در زمینه علم کامپیوتر دانش یا تحصیل در این رشته بسیار کم بوده و یا اصلا در میان بسیاری از افراد جامعه نا شناخته بود ، بطوریکه در صورت سوال کردن و پرسیدن از این افراد در باره اینکه کامپیوتر چیست جواب اکثر این افراد شاید کلمه نمی دانم و ... بود.
اما همزمان با پیشرفت تکنولوژی و به کارگیری نسل های جدید قطعات الکترونیک همچون آی سی هایی با حافظه های بالا و دیگر قطعات چنان در مدارات کامپیوتر دستخوش تحولات عظیم و شگرف شده که کامپیوتر های چند دهه پیش که سیستم های سخت افزاری آن ها در اتاق های بزرگ نصب گردیده بود حال به صورت کامپیوتر های کوچک خانگی و لب تاپ و ... تبدیل گشته بطوریکه جزو لاینفک یا جدایی ناپذیر از زندگی ما گردیده تا جایی که کوچک ترین فرد خانواده نیز به گونه ایی از این تکنولوژی استفاده می کند.
در کنار ارتقاء علم الکترونیک و علم کامپیوتر علوم دیگری نیز پیشرفت قابل توجهی مخصوصا در سال های اخیر داشته که علم روباتیک از دیگر علوم شاخص تر و محسوس تر می باشد . این علم طی چند سال اخیر چنان سریع و با شتاب به جلو رفته که روبات هایی که در کارخانجات و صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می گرفت حال جای پای خود را نه تنها در دانشگاه ها و موسسات تحقیقات فنی بلکه تا دبستان ها و منازل گذاشته بطوریکه روبات هایی مانند روبات نظافتچی و ... در منازل بکارگرفته می شود.
روبات های مریخ نورد ، روبات های مین یاب و دیگر روبات هایی که برای ماموریت های خطرناک و انجام کارهای پیچیده و حساس با حداقل اشتباه و خطا مورد استفاده قرار می گیرند و روبات هایی که با دادن برنامه به آن ها قابلیت تصمیم گیری در شرایط سخت و بحرانی را دارا می باشند ، ماشین های برنامه ریزی شده ایی هستند که طبق فرمان های داده شده حرکات و کارهای برنامه داده شده را انجام می دهند .
پس در تعریف روبات می توان گفت روبات ماشین قابل برنامه ریزی هست که برنامه و فرمان های داده شده ایی را که به این ماشین داده ایم حتی در شرایط سخت انجام می دهد بطوریکه سرعت و دقت انجام امور و یکنواختی و دقت در کارها از مزیت های روبات ها برای کمک به ما می باشد.
با وارد شدن به این علم ( علم روباتیک ) می توان لذت و هیجان استفاده از این روبات ها را برد و نیز با مونتاژ و ساخت یک روبات به این علم پیوسته و نه تنها استفاده لازم را از روباتی که مونتاژ کرده ببرید بلکه به اطلاعات علمی خود اضافه کرده و برای شما خصوصا نوجوانان و جوانان راهی جهت ادامه تحصیل در این رشته پر طرفدار و مهیج باز شود. 

نحوه عملکرد روبات مسیریاب :

عملکرد روبات بدین صورت می باشد که پس از ساخت مسیر حرکت روبات تعقیب خط یا مسیر یاب توسط نوار چسب یـــا لنت برق سیاه رنگ و قرار دادن روبات بر روی مسیر حرکت ، خط مشکی را تشخیص داده و با شروع حرکت به دنبال یا تعقیب خط سیاه رنگ می کند .
برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد روبات مسیر یاب ( تعقیب خط ) یک تکه مستطیل مشکی را به عنوان بخشی از مسیری که با چسب یا لنتی مشکی آن را درست کرده اید و قرار است روبات آن را دنبال کند در نظر بگیرید .
D2 ( فرستنده مادون قرمز ) بر روی خط و D1 و D3 ( گیرنده های مادون قرمز ) در دو طرف خط و چسبیده به آن قرار دارد.
فرض کنید روبات قـــــرار است از نقطه 1 ( نقطه پایین مستطیل ) به سمت نقطه 2 ( حرکت به طرف بالا مستطیل ) حرکت کند ، وقتی گیرنده های مادون قرمز D1 و D3 در دو طرف خط قرار دارند چون رنگ مشکی اجازه بازتابش نور تابیده شده توسط فرستنده D2 و در نتیجه دریافت آن توسط گیرنده ها را ( D1 و D3 ) نمی دهد هر دو موتور روبات همزمان روشن شده و روبات به سمت جلو شروع به حرکت می کند .
در مواقعی که روبات به پیچ ها می رسد حتما از خط خارج خواهد شد در نتیجه نور فرستنده به کاغذ سفید بر خورد کرده و بــدونجذب شدن ، بازتابش می شود . چنانچه روبات از سمت چپ خود از خط خارج شود ، ابتدا دیود مادون قرمز گیرنده D3 ، نور مادون قرمز را دریافت خواهد کرد ، در این وضعیت اگر موتور سمت راست متوقف شود و موتور سمت چپ حرکت کند روبات دوباره به سمت خط مشکی خواهد چرخید ، در صورت خروج از سمت راست نیز عکس این مطلب اتفاق خواهد افتاد و روبات دوباره به سمت خط خواهد چرخید و با تکرار این عمل روبات قادر است همیشه در مسیر خط حرکت نماید .


مشخصات کیت روبات مسیریاب (تعقیب خط) : 

 • جدید 
 • آموزشی
 • روباتی متمایز (الکترونیک + مکانیک)
 • مناسب برای دانش آموزان و نوآموزان الکترونیک
 • مناسب برای ایجاد خلاقیت در دانش آموزان
 • دارای 2 گیربکس قوی (گیربکس های تست شده و کانکتور خورده) و 4 عدد چرخ
 • قابلیت تعقیب خطوط سیاه
 • بدون نیاز به آی سی میکروکنترلر
 • دارای مدار PWM برای کنترل سرعت و دور موتورها
 • دارای پتانسیومتر کنترل کننده سرعت روبات
 • دارای 3 عدد دیود مادون قرمز (2 عدد دیود گیرنده و یک عدد دیود فرستنده)
 • دارای 4 عدد دیودنورانی نمایش دهنده جهت حرکت روبات
 • با پتانسیومترهای کالیبره کننده سنسورهای مادون قرمز
 • ولتاژ 6 ولت
 • با جزوه آموزشی ویژه
 • دارای لنت برق + پیچ گوشتی + اسپیسر + پیچ و مهره .......
افزودن به لیست مقایسه نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2024 مهرام کیت