انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
اطلاعات ارائه كننده
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول کیت روبات کنترلی با سیم (همه کاره) آگاه كن.
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
کانال تلگرام مهرام کیت
صفحه اینستاگرام
فروش ویژه
فروش پستی
لیست محصولات

کیت روبات کنترلی با سیم (همه کاره)

کیت روبات کنترلی با سیم (همه کاره)
قیمت: 4,300,000ريال
 
 
کیت روبات کنترلی با سیم (همه کاره)

مقدمه :
تا چند دهه پیش علوم کامپیوتر و روباتیک پیشرفت ، گستردگی و سرعت امروز را نداشت و چون علم روباتیک علمی نوین تر می باشد همزمان با ارتقاء تکنولوژی افراد بیشتری آگاهی نسبت به این علم را دارند . اما قبل از آن در زمینه علم کامپیوتر دانش یا تحصیل در این رشته بسیار کم بوده و یا اصلا در میان بسیاری از افراد جامعه نا شناخته بود ، بطوریکه در صورت سوال کردن و پرسیدن از این افراد در باره اینکه کامپیوتر چیست جواب اکثر این افراد شاید کلمه نمی دانم و ... بود.
اما همزمان با پیشرفت تکنولوژی و به کارگیری نسل های جدید قطعات الکترونیک همچون آی سی هایی با حافظه های بالا و دیگر قطعات چنان در مدارات کامپیوتر دستخوش تحولات عظیم و شگرف شده که کامپیوتر های چند دهه پیش که سیستم های سخت افزاری آن ها در اتاق های بزرگ نصب گردیده بود حال به صورت کامپیوتر های کوچک خانگی و لب تاپ و ... تبدیل گشته بطوریکه جزو لاینفک یا جدایی ناپذیر از زندگی ما گردیده تا جایی که کوچک ترین فرد خانواده نیز به گونه ایی از این تکنولوژی استفاده می کند.
در کنار ارتقاء علم الکترونیک و علم کامپیوتر علوم دیگری نیز پیشرفت قابل توجهی مخصوصا در سال های اخیر داشته که علم روباتیک از دیگر علوم شاخص تر و محسوس تر می باشد . این علم طی چند سال اخیر چنان سریع و با شتاب به جلو رفته که روبات هایی که در کارخانجات و صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می گرفت حال جای پای خود را نه تنها در دانشگاه ها و موسسات تحقیقات فنی بلکه تا دبستان ها و منازل گذاشته بطوریکه روبات هایی مانند روبات نظافتچی و ... در منازل بکارگرفته می شود.
روبات های مریخ نورد ، روبات های مین یاب و دیگر روبات هایی که برای ماموریت های خطرناک و انجام کارهای پیچیده و حساس با حداقل اشتباه و خطا مورد استفاده قرار می گیرند و روبات هایی که با دادن برنامه به آن ها قابلیت تصمیم گیری در شرایط سخت و بحرانی را دارا می باشند ، ماشین های برنامه ریزی شده ایی هستند که طبق فرمان های داده شده حرکات و کارهای برنامه داده شده را انجام می دهند .
پس در تعریف روبات می توان گفت روبات ماشین قابل برنامه ریزی هست که برنامه و فرمان های داده شده ایی را که به این ماشین داده ایم حتی در شرایط سخت انجام می دهد بطوریکه سرعت و دقت انجام امور و یکنواختی و دقت در کار ها از مزیت های روبات ها برای کمک به ما می باشد. با وارد شـــــدن به این علم ( علم روباتیک ) می توان لذت و هیجان استفاده از این روبات ها را برد و نیز با مونتاژ و ساخت یک روبات به این علم پیوسته و نه تنها استفاده لازم را از روباتــی که مونتاژ کرده ببرید بلکه به اطلاعات علمی خود اضافه کرده و برای شما خصوصا نوجوانان و جوانان راهی جهت ادامه تحصیل در این رشته پر طرفدار و مهیج باز شود. 

نحوه عملکرد روبات کنترلی همه کاره با سیم : 
عملکرد روبات کنترلی همه کاره با سیم بدین صورت می باشد که پس از اتصال جوی استیک JOYSTICK یا همان فیبر کنترل روبات کنترلی همه کاره با سیم توسط سیـم رابط به فیبر کوچک که بر روی شاسی قرار گـــرفته است شما مـی توانید توسط کلید های SW1 ، SW2 و SW5 ، SW6 روبات کنترلی همه کاره با سیـم را در چهار جهت حرکت به جلو ، حرکـت به عقب ، حرکـت به چپ و حرکـت به راسـت فرمان حرکت داده و توسـط کلید های SW3 و SW4 شما مـــی توانید توســط سیـم کانکتور موجود که باید در محل OUT فیبر کوچک قرار گـیرد یک یک عدد موتور DC تهیه ودو سرسیم کانکتور رابه موتور لحیم و جهــــت کار دلخواهی که بابت آن کیت را تهیه کرده اید استفاده نمائید. 
همان طور که در بسته بندی کیت مشاهـده می نمائید سازه های پلاستیکی گوناگونی به همراه چند سایز پیچ و نیز واشرهای مختلف و مهره و یک عـدد پیچ گوشتی جهت بستن پیچ ها به مهره ها موجـــود مــی باشد که شما می توانید به وسیله سازه های پلاستیکی و این پیچ و مهره ها هر نوع شکلی را با توجه به ابتکار و خلاقیت خود بسازید.
نکته بسیار مهم درعملکرد کیت روبات کنترلی همه کاره با سیم استفاده از باطـری های قلمی نو و ترجیحاً از نوع باطری آلکالاین می باشد. چرا که استفاده از باطری های قلمی معمولی هنگام استفاده مخصوصا از نوع کیفیت های پایین سریعا باطری را خالی می کند و مقرون به صرفه نمی باشد. پس به نکات زیر توجه بفرمائید:
همانطور که گفته شد هنگام خرید چهار عدد باطری قلمی برای روبات دقت داشته باشید که باطری هایی از نوع آلکالاین را از فروشنده تقاضا کنید زیرا این نوع باطری ها از دوام بیشتری نسبت به سایر باطری های معمولی برخوردار می باشند و چون آرمیچر های روبات ها جریان تقریباً بالایی را هنگام حرکت طلب می کند ممکن است ظرف چند دقیقه جریان داخلی باطری های معمولی را تخلیه و خالی نماید . در مناسب ترین شرایط با صرف مقداری هزینه بیشتر شما مـــی توانید از باطری های قابل شارژ استفاده نمائید . هر چنـد که در نگاه یا نظر اول ممکن است هزینه ایی برای شما تحمیل کند ولی در استفاده طولانی مدت برای شما در عمل مقرون به صــرفه نیز می باشد . توصیه می شود از خرید شارژر های ارزان قیمت و معمولی و با مارک های متفرقه برای شارژ باطری های قابل شارژ خودداری کرده و با صرف کمی هزینه بیشتر شارژر های اتوماتیک تهیه و خریداری نمائید . مزیت این نوع شارژر نسبت به شارژر های معمولی این می باشد که پس از شارژ بـاطری هـا بـه صورت اتوماتیک جریان شارژ را قطع کرده و صدمه ایی به باطری های شارژی که با هزینه بالا تهیه کرده اید نمی زند.

نحوه عملکرد کلید های فشاری جوی استیک JOYSTICK یا همان فیبر کنترل :
عملکرد هریک از کلید های فشاری SW1 تا SW6 به شرح زیر می باشد :
با فشار دادن کلید فشاری SW1 :
روبات کنترلی همه کاره به سمت عقب شروع به حرکت می کند.
با فشار دادن کلید فشاری SW2 :
روبات کنترلی همه کاره به سمت جلو شروع به حرکت می کند.
با فشار دادن کلید فشاری SW3 :
موتوری را که توســط سیــم کانکتور به نقطه OUT فیبر کوچک
لحیم کرده اید (درصورت تمایل) موتور در یک جهت شروع به چرخش می کند.
با فشار دادن کلید فشاری SW4 : موتوری را که توســط سیم کانکتور به نقطه OUT فیبر کوچک لحیم کرده اید (درصورت تمایل) موتور بر خلاف جهت کلید فشاری SW3 شروع به چرخش می کند.
با فشار دادن کلید فشاری SW5 : روبات کنترلی همه کاره به سمت راست شروع به حرکت می کند.
با فشار دادن کلید فشاری SW6 : روبات کنترلی همه کاره به سمت چپ شروع به حرکت می کند.


مشخصات کیت روبات کنترلی با سیم (همه کاره) :
 • جدید 
 • آموزشی
 • روباتی متمایز (الکترونیک + مکانیک)
 • مناسب برای دانش آموزان و نوآموزان الکترونیک
 • دارای 2 گیربکس قوی (گیربکس های تست شده و کانکتور خورده) و 4 عدد چرخ
 • با سازه های پلاستیکی گوناگون برای ساختن شکل های مختلف
 • مناسب برای ایجاد خلاقیت در دانش آموزان
 • فرمان حرکت به جلو و عقب و چپ و راست با کلیدهای مستقل
 • دارای خروجی برای موتور سوم بعنوان بالابر و جرثقیل (بالا و پایین)
 • ولتاژ 6 ولت
 • با جزوه آموزشی کامل
 • دارای چند سایز پیچ های مختلف و اسپیسر و پیچ گوشتی
افزودن به لیست مقایسه نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2024 مهرام کیت