انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
اطلاعات ارائه كننده
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول کیت کنترل از راه دور 2 کاناله مادون قرمز آگاه كن.
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
کانال تلگرام مهرام کیت
صفحه اینستاگرام
فروش ویژه
فروش پستی
لیست محصولات

کیت کنترل از راه دور 2 کاناله مادون قرمز

کیت کنترل از راه دور 2 کاناله مادون قرمز
قیمت: 2,850,000ريال
 
 
کیت کنترل از راه دور 2 کاناله مادون قرمزکیت کنترل از راه دور 2 کاناله مادون قرمزکیت کنترل از راه دور 2 کاناله مادون قرمز
کیت کنترل از راه دور 2 کاناله مادون قرمز با خروجی لحظه ایی و دائم

کیت های کنترل از راه دور امروزه انواع مختلفی را شامل می شود که از جمله آن ها کیت های کنترل رادیویی و نوری (امواج مادون قرمز ) و ... می باشد که هر کدام با کاربردهای متفاوت در دستگاهها و مدارات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند کیتی که اینک در اختیار دارید از نوع کنترل مادون قرمز (نوری غیر قابل دید) می باشد و به وسیله پرتو نور مادون قرمزی که با چشم قابل رویت نمــی باشد از دیود مادون فرستنده ارسال و به وسیله سنسور گیرنده مادون قرمز دریافت و سپس در محل های خروجی توسط رله های موجود درکیت راه اندازی می گردد.
این کیت دارای دو خروجی شامل خروجی لحظه ایی MOMENTARY و خروجی پایدار LATCH می باشد که کارکرد هر یک از این خروجی ها را برای شما توضیح خواهیم داد.
شما طبق توضیحات درباره کارکرد و راه اندازی رله ها می توانید دستگاههای مختلفی را راه اندازی نمائید. یکی از عوامل موثر که باعث کارآیی این کیت می باشد بستگی به نو و سالم بودن باتری که تهیه کرده اید دارد. در صورت نو بودن باتری و شرایط محیط بردی حدود 10 تا 15 متر را مـی توانید از کیت بگیرید که در صورت ضعیف بودن باتری برد کیت کاهش و رله های کیت گیرنده نیز از کار خواهد افتاد.
شما می توانید دو نوع خروجی از این کیت گرفته و مورد استفاده قرار دهید :
1- خروجی لحظه ایی MOMENTARY:
خروجی لحظه ایی مربوط به OUT.1 و RELAY.1 می باشد. چنانچه بخواهید از کیت بصورت لحظه ایی استفاده نمائید کافیست کیت فرستنده را روبروی کیت گیرنده گرفته و کلید SW فرستنده را فشار دهید و تا زمانی که انگشت شما بر روی کلید SW کیت فرستنده می باشد دیود نورانی L1 فرستنده و L1 گیرنده روشن و رله RELAY.1 فعال می گردد و شما می توانید در خروجی کنتاکت های رله که در محل OUT.1 واقع می باشد از رله بعنوان یک کلید خاموش و روشن استفاده کرده و هرنوع دستگاه برقی و غیره را با فرمان این قسمت از کیت تحت کنترل داشته باشید.
حال با برداشتن انگشت از روی کلید فشاری SW کیت فرستنده دیود نورانی L1 فرستنده و L1 گیرنده خاموش و رله RELAY.1 قطع و هیچ گونه خروجی در محل OUT.1 نخواهید داشت.
2- خروجی پایدار LATCH :
خروجی پایدار مربوط به OUT.2 و RELAY.2 می باشد.
در این حالت کلید فشاری SW کیت فرستنده را فشار داده و رها سازید دیود نورانی L2 روشن و کنتاکت های رله RELAY.2 وصل خواهد بود تا زمانی که شما دو باره کلید فشاری SW کیت فرستنده را فشار ندهید خروجی OUT.2 همچنان وصل و شما می توانید از رله بعنوان یک کلید خاموش و روشن استفاده کرده و هرنوع دستگاه برقی و غیره را با فرمان این قسمت از کیت روشن نگه دارید.
حال با فشار دادن کلید فشاری SW کیت فرستنده دیود نورانیL2 خاموش و رله RELAY.2 قطع و دستگاهی که مورد استفاده از خروجی OUT.2 گرفته بودید خاموش خواهد شد.
بطور خلاصه می توان گفت که :
برای داشتن خروجی لحظه ایی MOMENTARY باید کیت فرستنده را روبروی کیت گیرنده گرفته و کلید فشاری SW فرستنده را فشار داده و تا زمانی که انگشت شما بر روی کلید SW کیت فرستنده می باشد دیود نورانی L1 فرستنده و L1 گیرنده روشن و رله RELAY.1 فعال می گردد و با برداشتن انگشت از روی کلید فشاری SW کیت فرستنده دیود نورانی L1 فرستنده و L1 گیرنده خاموش و رله RELAY.1 قطع و هیچ گونه خروجی در محل OUT.1 نخواهید داشت.
برای داشتن خروجی پایدار LATCH باید کیت فرستنده را روبروی کیت گیرنده گرفته و کلید فشاریSW کیت فرستنده را برای لحظه ایی فشار داده و رها سازید دیود نورانی L2 روشن و کنتاکت های رله RELAY.2 وصل خواهد شد تا زمانی که شما دوباره کلید فشاری SW کیت فرستنده را فشار ندهید خروجی OUT.2 همچنان وصل می باشد. با فشار دادن مجدد کلید فشاری SW کیت فرستنده دیود نورانیL2 خاموش و رله RELAY.2 کیت گیرنده قطع و دستگاهـی که مورد استفاده از خروجی OUT.2 گرفته بودید خاموش خواهد شد.
نکاتی در ارتباط با کارکرد رله :
در خروجی رله ها شما می توانید هر نوع وسیله اعم از برقی یا دستگاه هایی که با ولتاژ مختلف کار می کنند را با رعایت جریان مصرفی و توان دستگاه با رعایت مقدار درج شده روی رله مورد استفاده قرار دهید. خروجی های مدار دارای ولتاژ نبوده و هیچ ارتباطی با مدار گیرنده ندارد و تنها با کنتاکت های رله متصل می باشند. بنابراین برای استفاده از خروجی ها باید از آنها مانند کلید بر سر راه سیم برق ورودی یا سوئیچ ورودی دستگاه مورد نظر استفاده نمود.
در ضمن هنکام استفاده از برق به نکات ایمنی دقت لازم به عمل آورید تا احتمال ریسک و خطر برق گرفتگی از بین رود.
نقطه وسط در هر محل OUTS که دو خروجی می باشد پایه مشترک یا G می باشد (شاسی یا بدنه) و دو نقطه کناری NO نرمال اپن یا باز و NC نرمال کلوز یا بسته می باشد و مانند یک کلید دو وضعیتی عمل می کند. در این حالت شما باید اطلاعات کامل در مورد کار با رله را داشته و یا از یک متخصص و وارد به مدارات رله کمک بگیرید.


مشخصات کیت کنترل از راه دور مادون قرمز 2 کاناله با خروجی لحظه ایی و دائم :

 • حرفه ایی
 • دارای 2 نوع خروجی : لحظه ایی Momentary و دائم Latch
 • دارای 2 فیبر مجزا
 • ولتاژ فرستنده 9 تا 12 ولت
 • ولتاژ گیرنده 9 تا 12 ولت
 • دارای برد 10 متر
 • با مدار آی سی 4093 IC و 4013 IC
 • دارای 2 عدد رله در خروجی ها
 • مجهز به رله های پر قدرت
 • مجهز به LED های نمایشگر
 • دارای کاربردهای فراوان و متعدد
مشخصات
ولتاژ کیت:9 تا 12 ولت
جریان مصرفی:کم
قلب مدار:IC 4093 و IC4013
حالت اراِئه:بصورت کیت
توضیحات:با کیفیتی عالی
افزودن به لیست مقایسه نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2024 مهرام کیت